EĞİTİM-ÖĞRETİM PROGRAMIMIZ

Antalya Güneşi Kreş Anaokulu ve Çocuk Kulübü deneyimli kadrosu ve profesyonel eğitim anlayışı ile ÇAĞLAYAN Mahallesinde hizmet vermektedir.

Okul Öncesi eğitim programlarımızla çocuğunuz yeni bir hayata adım atacak...

ANTALYA GÜNEŞİ ÇOCUK KREŞ VE ANAOKULU' NUN ana hedefi öğrenmeyi keyifli hale getirmektir. Her gün çocuğunuz, farklı materyalleri kullanarak, farklı aktiviteler içerisinde bulunarak, keşfetmeyi, incelemeyi, yaratıcı olmayı ve hayal gücünüi kullanmayı öğrenir.

Okul öncesi eğitim programlarımız sıcak bir ortamda, çocuğunuzun diğer bireyler ile etkileşim içerisinde bulunarak sosyal becerilerini geliştirmesini, sağlıklı seçimler yapmasını, özgürce çevresinde olanların farkına varmasını sağlar. Eğitim merkezlerimiz çocuklarımıza, keşfetme, problem çözme, takım çalışmasını kavrama, başarıyı yakalama ve öğrenme fırsatını aşılar. Programlarımızda odak nokta, her çocuğun fiziksel, duygusal, sosyal ve eğitimsel gelişimini tamamlamasını sağlamaktır.

Eğitim sistemimizde yer alan yaklaşımlar;

*Montessori Eğitim Yaklaşımı

*Eğitimde Çoklu Zeka Yöntemi

*Proje Tabanlı Öğrenme Yöntemi

*Hıgh Scope Eğitim Yöntemi

*Beyne Yönelik Öğrenme Yöntemi

Milli Eğitim Proğramı eşliğinde, tüm yöntemler, bireysel farklılıklar ve eğitim ortamına göre planlanarak, okulumuzda uygulanmaktadır.

Bu yaklaşımlarına yer vererek hazırlamış olduğumuz eğitim sistemimiz programa uygun eğlenceli aktiviteler ve uzman öğretmen kadromuz ile güvenli hizmet vermektedir.

Programlarımız, müzik, piyano, orf ve ritim etkinlikleri, Türkçe, İngilizce, Rusça, Almanca dil eğitimi; jimnastik, dans, satranç, yaratıcı drama etkinlikleri, fen ve bilim, zeka gelişim atölyeleri; seramik ve yoğurma çalışmaları ve sosyal etkinliklerle zenginleştirilmiştir. Uyguladığımız programlar, çocuğunuza tüm akademik eğitimleri boyunca kendilerine her zaman gerekli olacak alışkanlıkları da kazandırır.

Programlarımızın ve hizmetimizin gücünün eğitim kadromuzun özverisi ile olacağına inanırız.

ROBOTİK KODLAMA

Dijital bir dünyada büyüyen çocuklarımızı dijital becerilerle donatarak yetiştiriliyor, onları geleceğin dünyasına bugünden hazırlıyoruz. Daha hızlı ve etkili bir biçimde çözebilirler. Bilgiyi analiz ederken mantıklarını daha yoğun bir biçimde kullanabilirler. Algoritmik düşünme yapısına hakim olarak çözüm üretme yeteneğine sahip olabilirler. Robotik teknolojilerinin temellerine hakim bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz. Scratch ile Arduino programlama yapabilirler. Zamanı daha etkili kullanabilirler. Lego Robotic setleri ile kendi robotlarını yapabilirler.